Трговија на големо со ЛЕД жичени светла на отворено со соларна енергија со G50 Globe светилки |ЖОНГСИН

Краток опис:

Трговија на големоСоларно напојувано LED жици за надворешни светла нафабричка цена.Нажичени светла на отворено со соларна енергијакарактеристики 10ct.G50 LED Edison светилки со 15 ft кафеава жица, дава топол, носталгичен сјај, лесно се создава одлична атмосфера каде што можете да седите, да се опуштите и да уживате во вечерните часови.ЛЕД сијалиците имаат подлога од канделабра (E12);Ниска моќност и соларна енергија, не ви треба надворешен штекер, заштедете пари за струја.


 • Модел бр.:KF90041-SO-H
 • Тип на извор на светлина:ЛЕД
 • Прилика:Свадба, Божиќ, Роденден, секој ден
 • Извор на енергија:Напојува со соларна енергија
 • Специјална карактеристика:Водоотпорни, жичени светла за внатрешен двор, прилагодливи
 • Приспособување:Приспособено пакување (мин. нарачка: 2000 парчиња)
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Процес на приспособување

  Обезбедување на квалитет

  Ознаки на производи

  Карактеристики:
  1.Низа за надворешни светла на соларна енергијасоздадете топол мек амбиент за да ги маѓепсате вашето семејство и гостите со нивниот носталгичен сјај.
  2. Совршенжичени светла на отворено со соларна енергијаза осветлување на двор, палуба, трем, градина, белведер или пергола кога имате вечера, забава или свадбени банкети надвор.
  3. Шармантно и енергетски ефикасно осветлување за секоја пригода.Тие обезбедуваат совршен визуелен допир за бистро, кафулиња, едра за сенка, дворови, спални соби итн.
  4. И поради дополнителната цврстина и издржливост што ги обезбедува технологијата за отпорност на временски услови, тие можат да се остават во текот на целата година, преку дожд или сјај.

  solar powered led outdoor string lights

  Опис на производот

  solar powered string lights outdoor

  Вклучени се додатоци за двонасочна инсталација

  Заземјен столб за држење во земја, ѕиден носач за монтирање на ѕид.

  solar outdoor lights string

  Замена на Едисон светилки

  G50 чисти глобус светилки направени од задебелено стакло за поголема издржливост.Сите светилки се тестираат 48 часа пред пакувањето.C7/E12 Основа за канделабри.

  СПЕЦИФИКАЦИИ:

  Број на светилки: 10
  Растојание на сијалиците: 12 инчи
  Големина на сијалицата: В 2,87 инчи x Ш 2 инчи.
  Боја на светлина: Топло мека светлина
  Светлосен режим: ВКЛУЧЕНО / ИСКЛУЧЕНО
  Оловен кабел: 6 стапки
  Должина на осветлување: 9 стапки
  Вкупна должина (од крај до крај): 15 стапки
  Соларен панел: 2V/130mA
  Батерија на полнење: 1 компјутер Ni-MH 1.2V AA 800 mAh (вклучен)

  Бренд:ЖОНГСИН

  solar powered outdoor lights string
  Solar powered string lights
  Solar Powered Outdoor LED String Lights

 • Претходно:
 • Следно:

 • П: Дали се овие LED светилки?

  О: Апсолутно.И покрај класичниот ретро изглед на светилките, сите наши жичени светла за внатрешен двор се LED диоди.Така ќе го добиете класично елегантен изглед на сијалицата, но со сите предности на модерната LED технологија.

   

  П: Како се користат овие украсни светла за внатрешен двор?

  О: Стрелските светла за внатрешен двор често се користат во надворешни поставки, често привремено инсталирани за забава, свадба или друга посебна пригода.Како што имплицира името, често ќе најдете дека се користат за украсување дворови за свечена пригода.Тие се одлични и за украсување на балкони од станови.

   

  П: Кој е најдобриот начин да ги закачите овие светла?

  О: Различни методи и материјали може да се користат за инсталирање на жичени светла за внатрешен двор.Најдобриот пристап, се разбира, ќе зависи од вашата поставка.

   

  П: Дали овие светла може да се остават надвор во текот на целата година?

  О: Овие комплети светла не се навистина дизајнирани да се справуваат со изложеност на временски услови на долгорочна основа.Затоа, во повеќето случаи, најдобро е да ги вклучите овие светла за некој настан или забава, а потоа да ги симнете.

  Во одредени поставки на отворено каде што светлата се во голема мера заштитени од товарот на временските услови (како што е покриен двор), тие може да се остават на место долгорочно.

   

  Контактирајте со нас за да ги реализираме вашите потреби за прилагодување.

  Увозот на Декоративни жици, светла за новини, самовила, светла со соларна енергија, чадори за внатрешен двор, свеќи без пламен и други производи за осветлување на двор од фабриката за осветлување Zhongxin е прилично лесен.Бидејќи ние сме извозно ориентиран производител на производи за осветлување и работиме во индустријата повеќе од 13 години, длабоко ја разбираме вашата загриженост.

  Дијаграмот подолу јасно ја илустрира постапката за нарачка и увоз.Одвојте една минута и прочитајте внимателно, ќе откриете дека постапката за нарачка е добро дизајнирана за да се осигура дека вашиот интерес е добро заштитен.А квалитетот на производите е токму она што го очекувавте.

  Customaztion Process

   

  Услугата за приспособување вклучува:

   

  • Прилагодено Декоративни светла за двор, големина и боја на сијалицата;
  • Прилагодете ја вкупната должина на брои жици и светилки;
  • Прилагодете ја кабелската жица;
  • Прилагодете го декоративниот материјал за облека од метал, ткаенина, пластика, хартија, природен бамбус, ПВЦ ратан или природен ратан, стакло;
  • Прилагодете ги материјалите што се совпаѓаат на посакуваното;
  • Прилагодете го типот на извор на енергија за да одговара на вашите пазари;
  • Персонализирајте го производот и пакетот за осветлување со логото на компанијата;

   

  Контактирајте несега да провериме како да поставите сопствена нарачка кај нас.

  ZHONGXIN Lighting е професионален производител во индустријата за осветлување и во производството и трговијата на големо со украсни светилки повеќе од 13 години.

  Во ZHONGXIN Lighting, ние сме посветени да ги надминеме вашите очекувања и да го обезбедиме вашето целосно задоволство.Значи, инвестираме во иновации, опрема и нашите луѓе за да се осигураме дека ги обезбедуваме најдобрите решенија за нашите клиенти.Нашиот тим од висококвалификувани вработени ни овозможува да обезбедиме сигурни, висококвалитетни решенија за интерконекција што ги исполнуваат очекувањата на клиентите и прописите за усогласеност со животната средина.

  Секој од нашите производи е предмет на контрола низ синџирот на снабдување, од дизајн до продажба.Сите фази на производниот процес се контролирани со систем на процедури и систем на проверки и записи кои го обезбедуваат потребното ниво на квалитет во сите операции.

  На глобалниот пазар, Седекс СМЕТА е водечка деловна асоцијација за европска и меѓународна трговија која ги носи трговците на мало, увозниците, брендовите и националните здруженија да ја подобрат политичката и правната рамка на одржлив начин.

   

  За да ги задоволиме уникатните барања и очекувања на нашите клиенти, нашиот тим за управување со квалитет го промовира и поттикнува следново:

  Постојана комуникација со клиентите, добавувачите и вработените

  Континуиран развој на менаџмент и техничка експертиза

  Континуиран развој и усовршување на нови дизајни, производи и апликации

  Стекнување и развој на нова технологија

  Подобрување на техничките спецификации и услугите за поддршка

  Континуирано истражување за алтернативни и супериорни материјали

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја