Пронаоѓање на различни видови новогодишни светилки за украсување на вашата елка

Веселите новогодишни светилки се неопходни за божиќните празници.Можеби најчесто се поврзуваат со новогодишни елки, но кој знае?Божиќните светилки може да се користат и за многу други работи.На пример, украсувањето на внатрешноста на вашиот дом со новогодишни светилки би било одлична идеја за вашите божиќни празници оваа година.Иако луѓето обично избираат да користат светла само за нивното дрво, има многу други места околу вашиот дом каде што тие можат да се користат.

Божиќни светла - историја

Сè започна со едноставната божиќна свеќа, за која е заслужна Мартин Лутер, кој, според легендата, ја смислил новогодишната елка во 16 век.Новогодишната елка опстојувала тивко со векови додека на почетокот на 1900-тите не се појави електрично осветлување на елка и, како што велат, останатото е историја.

Првите електрични божиќни светилки дебитираа во Белата куќа во 1895 година, благодарение на претседателот Гровер Кливленд.Идејата почна да се привлекува, но светлата беа скапи, па само најбогатите од најбогатите можеа да си ги дозволат на почетокот.GE започна да нуди комплети за новогодишни светилки во 1903 година. И почнувајќи од околу 1917 година, електричните божиќни светилки на жици почнаа да се пробиваат во стоковните куќи.Трошоците постепено се намалија и најголемиот продавач на празнични светилки, компанијата наречена НОМА, беше многу успешна бидејќи потрошувачите почнаа да ги собираат новите светла низ целата земја.

Божиќни светла на отворено

KF45169-SO-ECO-6

Има огромен избор на отворени новогодишни лампиони достапни од сите различни форми и големини.Можно е да купите бели, обоени, на батерии, LED светла и многу повеќе освен тоа.Можете да изберете да ги имате сијалиците на зелена жица, црна жица, бела жица или чиста жица исто така за да ви помогне да ја задржите внимателно скриена, па дури и различни светлосни форми.Ништо не вели дека Божиќ е тука повеќе од светлата со мраз прикажани надвор.Овие изгледаат сензационално кога се прикажани наспроти куќата.Топлите, бели светилки даваат многу елегантен изглед, но ако сакате позабавен приказ, тогаш обоените светилки работат исклучително добро.Ако изберете LED светла за прикажување надвор, тогаш можете да уживате во мноштво различни ефекти.Тие можат да трепкаат и исклучуваат, да избледат и да вршат и други ефекти.Тие многу добро ја осветлуваат куќата и обезбедуваат новороденче на отворено.

Божиќни светла во затворен простор

KF45161-SO-ECO-3
Покажувањето светла внатре во куќата е уште еден одличен начин за прославување на Божиќ.Можете да изберете да ги обвиткувате жиците од бајките околу оградите или ретровизорите или големите слики со нив.LED светлата со повеќе ефекти вклучуваат ефект на треперење, ефект на блиц, ефект на бранови, бавен сјај, бавно бледнеење и секвенцијална шема.Прикажан во прозорецот вашиот дом навистина ќе се издвојува од толпата.Ако нема достапни приклучоци за струја, тогаш можете да користите светла што работат на батерии.Божиќните светла што работат на батерии значат дека можат да бидат прикажани каде сакате низ куќата, без разлика дали има достапен штекер или не.Ѕвездените светла во затворен простор изгледаат особено празнично.Овие се достапни во јасна, сина, повеќебојна или црвена боја.Тие можат да се користат дури и на новогодишната елка ако така изберете.Светлата од мрежа и јаже, исто така, обезбедуваат прекрасни божиќни светлосни ефекти.

Светла на новогодишната елка

https://www.zhongxinlighting.com/a
Божиќ едноставно не е целосен без елка.Како да го запалите дрвото е исто така важна одлука што треба да се донесе.Можно е да изберете ефект во боја, обичен бел или нешто исклучително светло и повеќебојно.Добар начин да користите светилки на новогодишна елка е да имате конци со малку поголеми светилки на дното со помали светилки на врвот.Дрвото што е украсено со бели или проѕирни светилки може да изгледа многу стилски и елегантно.Ова е особено точно ако ги користите сите бели украси за да одговараат.Ако сакате нешто забавно и светло, тогаш можете да користите повеќебојни светла со различни бои и украси на дрвја.Понекогаш може да биде убаво да се има едно големо дрво изложено во главната просторија за седење во куќата со помало дрво поставено на друго место.На тој начин можете да уживате во два различни стила на осветлување.

Божиќ е време да заблескате и да го разубавите вашиот живот.Погрижете се да бидете имагинативни и креативни при изборот на новогодишни светилки и украсувањето на вашата куќа.


Време на објавување: Декември-19-2020 година