Вести од Zhongxin

 • Неколку совети кога вашите надворешни соларни светла не работат

  Неколку совети кога вашите надворешни соларни светла не работат

  Ако имате градина или балкон на отворено, можете да изберете соларни светла за фенери за да ги разубавите.Кога одите на големо отворено, секогаш е добра идеја да имате сигурен и пренослив извор на светлина.Соларниот фенер ви овозможува лесно полнење и пријатна...
  Прочитај повеќе
 • Стринг светла на отворено Најчесто поставувани прашања

  Стринг светла на отворено Најчесто поставувани прашања

  Надворешните жичени светла се одличен начин да додадете функционално и амбиентално осветлување на естетски начин во секој двор, без разлика дали тоа е двор, палуба, екранизиран во тремот или друг надворешен простор, подолу се некои од најчесто поставуваните прашања...
  Прочитај повеќе
 • Водич за купување соларни свеќи за отворено

  Водич за купување соларни свеќи за отворено

  Употребата на светлата со свеќи со соларна енергија е одличен начин да го декорирате вашиот дом без дополнителни трошоци за вашиот џеб, како и за околината.Традиционалните свеќи или фенери бараат конвенционален извор на енергија.Свеќите од восок се топат, а оние на кои им треба напојување...
  Прочитај повеќе
 • Зошто е важно надворешното осветлување?

  Зошто е важно надворешното осветлување?

  Една од главните причини зошто ви треба надворешно осветлување е да му приредите топло и добро осветлено добредојде на секој што доаѓа во вашиот дом, вклучително и вие самите.Исто така, ви овозможува да ја зголемите вашата безбедност и сигурност во текот на ноќта.Исто така, би било навистина чудно да се вратите дома од работа т...
  Прочитај повеќе
 • Вечера на фестивалот змејски брод

  Вечера на фестивалот змејски брод

  На петтиот ден од петтиот лунарен месец, доаѓа годишниот фестивал на бродот змеј.Вечерва, семејството ZHONGXIN Lighting имаше среќна вечера на фестивалот Dragon Boat Festival.Секоја година во пресрет на овој фестивал, нашата компанија одржува прекрасен Dragon Boa...
  Прочитај повеќе
 • Годишната церемонија на признавање!

  Годишната церемонија на признавање!

  Неодамна успешно се одржа Годишната церемонија на признавање на Zhongxin Lighting Co., Ltd.Настанот беше важна активност на компанијата секоја година, чија цел беше да им се оддаде признание на вработените кои дадоа исклучителен придонес во компанијата и да им се доделат медицински ...
  Прочитај повеќе
 • Како да го напојувате вашето надворешно осветлување без надворешен штекер?

  Како да го напојувате вашето надворешно осветлување без надворешен штекер?

  Надворешното осветлување е суштински дел од секоја градина или надворешен простор.Не само што обезбедува осветлување, туку и додава убавина и естетска вредност на имотот.Меѓутоа, ако немате надворешен штекер, напојувањето на вашето надворешно осветлување може да биде предизвик.Во оваа уметност...
  Прочитај повеќе
 • Светло за висечки привезок: Стилски и разновиден избор за вашиот дом

  Светло за висечки привезок: Стилски и разновиден избор за вашиот дом

  Ако барате начин да додадете малку талент и личност во вашиот дом, можеби ќе сакате да размислите за висечко светло за привезок.Светло за привезок е вид на тела што виси од таванот со врвка, синџир или прачка, и обично има една сијалица или група сијалици...
  Прочитај повеќе
 • Дали знаете некои стилови на чадор светлина во двор?

  Дали знаете некои стилови на чадор светлина во двор?

  Постојат неколку стилови на чадор светла за внатрешен двор.Некои вообичаени типови вклучуваат светла во стил на фенер, кои се самостојни преносливи светла што можат да висат од под чадорот на двор.Друг тип се столбните светла, кои се единица на LED диоди кои се залепени околу ...
  Прочитај повеќе
 • Надворешна градина Соларна жичка светлина

  Надворешна градина Соларна жичка светлина

  Ако барате начин да додадете малку шарм и амбиент во вашиот надворешен простор, можеби ќе сакате да размислите за надворешните градинарски соларни жичени светла.Станува збор за украсни светилки кои се напојуваат од сонцето, така што нема потреба да се грижите за жици, батерии или електрична енергија...
  Прочитај повеќе
 • Соларна свеќа за полнење USB

  Соларна свеќа за полнење USB

  Сончевата свеќа за полнење USB е уред кој може да обезбеди топла и пријатна атмосфера за вашиот дом или надворешен простор.Се напојува со батерија на полнење која може да се полни или со сончева светлина или со USB-кабел.Светлината на свеќата има реален ефект на треперење...
  Прочитај повеќе
 • Соларна свеќа: одржливо и елегантно решение за осветлување

  Соларна свеќа: одржливо и елегантно решение за осветлување

  Во последниве години, постои зголемен интерес за одржливи и еколошки производи.Еден таков производ кој се здоби со популарност е сончевата светлина за свеќа.Ова иновативно решение за осветлување не само што е еколошки, туку и додава допир на елеганција на...
  Прочитај повеќе
 • Како да донесете мек и примамлив сјај во градината со украсни жичени светла?

  Како да донесете мек и примамлив сјај во градината со украсни жичени светла?

  Осветлувањето игра клучна улога во дворовите, а координацијата на комбинациите на осветлување директно влијае на целокупното чувство на дворот.Низата LED светла што се користи за украсување на околината не треба да биде непозната за секого.Не е скапо, но може да создаде...
  Прочитај повеќе
 • 17 идеи за создавање романтична домашна атмосфера со помош на украсни светлосни жици

  17 идеи за создавање романтична домашна атмосфера со помош на украсни светлосни жици

  Осветлувањето навистина влијае на атмосферата во нашиот дом, правејќи го светло место или слабо светилиште, жива соба или романтичен и удобен простор.Но, употребата на светла не е само за целите на осветлување, исто така е од суштинско значење да се создадат романтични декоративни елементи.Т...
  Прочитај повеќе
 • Може ли да ги приспособам светлата на чадорот за внатрешен двор во различни бои или дизајни?

  Може ли да ги приспособам светлата на чадорот за внатрешен двор во различни бои или дизајни?

  Пацио-чадорните светла можат да бидат одлична инвестиција за подобрување на амбиентот на вашиот надворешен простор.Тие обезбедуваат топла и привлечна атмосфера во која може да се ужива за време на вечерните собири и забавите на отворено.Сепак, многу луѓе може да се запрашаат дали можат да го прилагодат светлото...
  Прочитај повеќе
 • Како функционираат свеќите без пламен?

  Како функционираат свеќите без пламен?

  Свеќите без пламен станаа сè попопуларни поради нивната практичност, безбедност и способност да создадат топол амбиент.Совршени се за настани, свадби, домашен декор и други пригоди.Во оваа статија истражуваме како функционираат свеќите без пламен и истакнуваме некои од ...
  Прочитај повеќе
 • Како да декорирате со жици на отворено?

  Како да декорирате со жици на отворено?

  Стрелските светла се едноставен и елегантен начин да го осветлите вашиот надворешен простор и да создадете пријатна и привлечна атмосфера.Без разлика дали сакате да уживате во романтична вечера, жива забава или релаксирачка вечер, жичените украсни светла можат да ви помогнат да го поставите тонот и стилот на вашиот...
  Прочитај повеќе
 • Национален саем за хардвер Zhongxin Lighting 2023 во Лас Вегас

  Национален саем за хардвер Zhongxin Lighting 2023 во Лас Вегас

  Националното шоу за хардвер е најсеопфатната изложба, едукација и интерактивна платформа која им служи на индустриите за хардвер, градинарство, мебел за домови и декорација во Соединетите држави.Трговци на мало, производители, здруженија и лидери во индустријата за декорација на домови...
  Прочитај повеќе
 • Среќен меѓународен ден на жената!

  Среќен меѓународен ден на жената!

  Доаѓа годишниот Меѓународен ден на жената.Компанијата Huizhou Zhongxin Lighting го слави овој ден секоја година, а оваа година не е исклучок.На овој посебен ден, со цел да им се заблагодариме на сите вработени жени кои напорно работеа и да ја одрази посебната грижа на компа...
  Прочитај повеќе
 • Кина Декоративна стринг светлина на големо производство-Huizhou Zhongxin осветлување

  Кина Декоративна стринг светлина на големо производство-Huizhou Zhongxin осветлување

  Huizhou Zhongxin Lighting Co., Ltd. основана во 2009 година, е професионален производител и снабдувач специјализиран за дизајн, развој, производство, обработка и решенија за синџирот на снабдување на градинарски и празнични/мултисезонски украсни светилки.Фабриката опфаќа...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се продаваат на големо склопувачки соларни фенери за кампување?

  Каде да се продаваат на големо склопувачки соларни фенери за кампување?

  Склопувачките соларни фенери се одличен пренослив извор на светлина за кампување и ранец.Срушувањето ги прави лесни за носење, а сончевата светлина значи дека не треба да земате дополнителна опрема за да ги одржувате напојувани во текот на вашето патување.Можат да се закачат или наместат на која било рамна површина...
  Прочитај повеќе
 • Обука за деловен бонтон во ZHONGXIN LIGHTING

  Обука за деловен бонтон во ZHONGXIN LIGHTING

  Деловниот бонтон не само што придонесува за обликување на добар личен имиџ и корпоративен имиџ, туку и лубрикант за меѓучовечките односи и невидлив креатор на корпоративниот профит.Во деловните активности, за да се покаже меѓусебно почитување, потребно е да се одморат...
  Прочитај повеќе
 • Кои се предностите и недостатоците на жичените светла со соларна енергија?

  Кои се предностите и недостатоците на жичените светла со соларна енергија?

  Декорацијата со жици стана тренд, а најдобриот начин за украсување на отворено е со користење на внатрешни надворешни соларни жичени светла, кои лесно се поставуваат.Тие исто така не бараат долги кабли за струја и помагаат да се намали вашата сметка за струја.Што се соларни стрини...
  Прочитај повеќе
 • Кои се најдобрите надворешни соларни светла за купување?

  Кои се најдобрите надворешни соларни светла за купување?

  Дали сакате да ја разубавите вашата оаза, двор, па дури и балкон од станот во дворот?Стрелските светла можат да додадат празничен сјај во вашиот простор кој е совршен за романтични вечери на отворено во лето, релаксирачки среќен час на отворено или празнични украси.Сепак, традиционалните с...
  Прочитај повеќе
 • Како да се намали ризикот да се запалат светлата со соларна енергија?

  Како да се намали ризикот да се запалат светлата со соларна енергија?

  Ако сте спремни да потрошите малку повеќе на вашето надворешно осветлување, можеби вреди да нарачате светилки на соларна енергија.Овие надворешни соларни жици светла имаат тенденција да бидат малку поскапи, но инвестицијата често вреди.Сончевата енергија не бара ништо од ваша страна, значи...
  Прочитај повеќе
 • Што треба да знаете за надворешните соларни светла?

  Што треба да знаете за надворешните соларни светла?

  Надворешните соларни жичени светла се совршено решение за вашиот двор или двор.Тие се исплатливи и, бидејќи не ви требаат никакви електрични приклучоци во близина, се исклучително разновидни.Без разлика дали барате соларни светла за внатрешен двор, светла за бистро или само соларни...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се продаваат на големо декоративни жици за светла на отворено?

  Каде да се продаваат на големо декоративни жици за светла на отворено?

  ZHONGXIN LIGHTING - професионалниот производител на жичени светла на големо.Познати сме како најдобар производител на украсни жичени светла бидејќи имаме за цел да испорачаме висококвалитетни производи по најприфатлива цена.Нашето портфолио на производи е исполнето со огромна колекција ...
  Прочитај повеќе
 • Што да барате во големопродажните декоративни светла на отворено?

  Што да барате во големопродажните декоративни светла на отворено?

  Во денешно време, украсните надворешни светла со жици се широко користени и се еден од најпопуларните начини за осветлување на надворешните простори.Зошто се толку популарни?Декоративните светла со жици на големо може да бидат некако огромно.Што да барате во украсните светилки на големо...
  Прочитај повеќе
 • Трговија на големо со украсни надворешни светла со жици од врвниот кинески добавувач на надворешно осветлување, производител

  Трговија на големо со украсни надворешни светла со жици од врвниот кинески добавувач на надворешно осветлување, производител

  Потребни ви се на големо украсни жици за светла за отворено за малопродажба без високи трошоци?Zhongxin нуди широк асортиман на украсни жичени светла по пристапни цени кои ви помагаат да ги промовирате перформансите на мало и помагаат да ја осветлите надворешноста на домот на вашиот клиент и...
  Прочитај повеќе
 • Божиќни светла на големо

  Божиќни светла на големо

  Ви требаат големи новогодишни светилки за проект или за препродажба?Дојдовте на вистинското место!Zhongxin Lighting носи неколку илјади производи за новогодишни сијалички на големо, вклучувајќи ја и најголемата разновидност на божиќни светла со жици во САД Ако сте професионален декоратор ...
  Прочитај повеќе
123Следно >>> Страница 1/3