Преглед на компанијата

ПРЕГЛЕД НА КОМПАНИЈАТА

Тип на бизнис
Производител, трговско друштво
Земја / регион
Гуангдонг, Кина
Главни производи Вкупно вработени
11-50 луѓе
Вкупен годишен приход
5 милиони американски долари - 10 милиони американски долари
Година на основање
2009 година
Сертификати (2) Сертификации на производи (3)

КАПАЦИТЕТ НА ПРОИЗВОДИТЕ

Фабрички информации

Фабричка големина
5.000-10.000 квадратни метри
Фабрика Земја/Регион
СЕЛО ДА ЕР, ГРАД СЈАОЈИНКОУ, ОБЛАСТ ХУИЧЕНГ, ГРАД ХУИЖОУ, провинција Гвангдонг, Кина 516023
Бр. на производни линии
Над 10
Договорно производство
Понудена е услуга за дизајн, понудена етикета на купувачот
Годишна аутпут вредност
10 милиони американски долари - 50 милиони американски долари

КАПАЦИТЕТ за истражување и развој

Сертификација за производство

Слика
Име на сертификација
Издадена од
Деловен опсег
Достапен датум
Потврдено
CE
SGS
Соларни украсни светла
2018-12-04 ~
-
UL
UL
Декоративни жичени светла
2009-09-03 ~
-
CE
Интертек
CE
24.10.2019 ~
-

Сертификација

Слика
Име на сертификација
Издадена од
Деловен опсег
Достапен датум
Потврдено
SMETA
Седекс
Стандарди на трудот Здравје и безбедност
14.04.2019 ~
-
СКЕНИРАЊЕ
BV
C-TPAT
2019-07-10 ~
-

ТРГОВСКИ СПОСОБНОСТИ

Способност за трговија

Број на вработени во трговскиот сектор
6-10 луѓе
Просечно време на водство
45
Вкупен годишен приход
5 милиони американски долари - 10 милиони американски долари

Деловни услови

Прифатени услови за испорака
ФОБ, EXW
Прифатена валута за плаќање
американски долари
Прифатен тип на плаќање
T/T, L/C, D/PD/A
Најблиското пристаниште
ЈАНТИЈАН

Интеракција со купувачот

Стапка на одговор
83,33%
Време на одговор
≤5 ч
Изведба на цитати
21

Историја на трансакции

Трансакции
8
Вкупна количина
50.000+