Вести

 • Што да барате кога купувате соларни фенери

  Соларните фенери станаа популарен избор за многу поединци кои бараат одржливи и ефикасни решенија за осветлување.Со нивната способност да ја искористат моќта на сонцето, овие фенери нудат бројни придобивки, вклучително и намалени трошоци за енергија и влијание врз животната средина.Како...
  Прочитај повеќе
 • Неколку совети кога вашите надворешни соларни светла не работат

  Неколку совети кога вашите надворешни соларни светла не работат

  Ако имате градина или балкон на отворено, можете да изберете соларни светла за фенери за да ги разубавите.Кога одите на големо отворено, секогаш е добра идеја да имате сигурен и пренослив извор на светлина.Соларниот фенер ви овозможува лесно полнење и пријатна...
  Прочитај повеќе
 • Стринг светла на отворено Најчесто поставувани прашања

  Стринг светла на отворено Најчесто поставувани прашања

  Надворешните жичени светла се одличен начин да додадете функционално и амбиентално осветлување на естетски начин во секој двор, без разлика дали тоа е двор, палуба, екранизиран во тремот или друг надворешен простор, подолу се некои од најчесто поставуваните прашања...
  Прочитај повеќе
 • Водич за купување соларни свеќи за отворено

  Водич за купување соларни свеќи за отворено

  Употребата на светлата со свеќи со соларна енергија е одличен начин да го декорирате вашиот дом без дополнителни трошоци за вашиот џеб, како и за околината.Традиционалните свеќи или фенери бараат конвенционален извор на енергија.Свеќите од восок се топат, а оние на кои им треба напојување...
  Прочитај повеќе
 • Зошто е важно надворешното осветлување?

  Зошто е важно надворешното осветлување?

  Една од главните причини зошто ви треба надворешно осветлување е да му приредите топло и добро осветлено добредојде на секој што доаѓа во вашиот дом, вклучително и вие самите.Исто така, ви овозможува да ја зголемите вашата безбедност и сигурност во текот на ноќта.Исто така, би било навистина чудно да се вратите дома од работа т...
  Прочитај повеќе
 • Вечера на фестивалот змејски брод

  Вечера на фестивалот змејски брод

  На петтиот ден од петтиот лунарен месец, доаѓа годишниот фестивал на бродот змеј.Вечерва, семејството ZHONGXIN Lighting имаше среќна вечера на фестивалот Dragon Boat Festival.Секоја година во пресрет на овој фестивал, нашата компанија одржува прекрасен Dragon Boa...
  Прочитај повеќе
 • Годишната церемонија на признавање!

  Годишната церемонија на признавање!

  Неодамна успешно се одржа Годишната церемонија на признавање на Zhongxin Lighting Co., Ltd.Настанот беше важна активност на компанијата секоја година, чија цел беше да им се оддаде признание на вработените кои дадоа исклучителен придонес во компанијата и да им се доделат медицински ...
  Прочитај повеќе
 • Како да го напојувате вашето надворешно осветлување без надворешен штекер?

  Како да го напојувате вашето надворешно осветлување без надворешен штекер?

  Надворешното осветлување е суштински дел од секоја градина или надворешен простор.Не само што обезбедува осветлување, туку и додава убавина и естетска вредност на имотот.Меѓутоа, ако немате надворешен штекер, напојувањето на вашето надворешно осветлување може да биде предизвик.Во оваа уметност...
  Прочитај повеќе
 • Светло за висечки привезок: Стилски и разновиден избор за вашиот дом

  Светло за висечки привезок: Стилски и разновиден избор за вашиот дом

  Ако барате начин да додадете малку талент и личност во вашиот дом, можеби ќе сакате да размислите за висечко светло за привезок.Светло за привезок е вид на тела што виси од таванот со врвка, синџир или прачка, и обично има една сијалица или група сијалици...
  Прочитај повеќе
 • Дали знаете некои стилови на чадор светлина во двор?

  Дали знаете некои стилови на чадор светлина во двор?

  Постојат неколку стилови на чадор светла за внатрешен двор.Некои вообичаени типови вклучуваат светла во стил на фенер, кои се самостојни преносливи светла што можат да висат од под чадорот на двор.Друг тип се столбните светла, кои се единица на LED диоди кои се залепени околу ...
  Прочитај повеќе
 • Надворешна градина Соларна жичка светлина

  Надворешна градина Соларна жичка светлина

  Ако барате начин да додадете малку шарм и амбиент во вашиот надворешен простор, можеби ќе сакате да размислите за надворешните градинарски соларни жичени светла.Станува збор за украсни светилки кои се напојуваат од сонцето, така што нема потреба да се грижите за жици, батерии или електрична енергија...
  Прочитај повеќе
 • Соларна свеќа за полнење USB

  Соларна свеќа за полнење USB

  Сончевата свеќа за полнење USB е уред кој може да обезбеди топла и пријатна атмосфера за вашиот дом или надворешен простор.Се напојува со батерија на полнење која може да се полни или со сончева светлина или со USB-кабел.Светлината на свеќата има реален ефект на треперење...
  Прочитај повеќе
 • Соларна свеќа: одржливо и елегантно решение за осветлување

  Соларна свеќа: одржливо и елегантно решение за осветлување

  Во последниве години, постои зголемен интерес за одржливи и еколошки производи.Еден таков производ кој се здоби со популарност е сончевата светлина за свеќа.Ова иновативно решение за осветлување не само што е еколошки, туку и додава допир на елеганција на...
  Прочитај повеќе
 • Како да донесете мек и примамлив сјај во градината со украсни жичени светла?

  Како да донесете мек и примамлив сјај во градината со украсни жичени светла?

  Осветлувањето игра клучна улога во дворовите, а координацијата на комбинациите на осветлување директно влијае на целокупното чувство на дворот.Низата LED светла што се користи за украсување на околината не треба да биде непозната за секого.Не е скапо, но може да создаде...
  Прочитај повеќе
 • Надворешни жици - Водич за купувачи

  Надворешни жици - Водич за купувачи

  Купувањето на најдобрите градинарски светла не е толку едноставно како што изгледа.Всушност, пребарувањето може да биде незгодно бидејќи има бројни типови за избор.Дополнително, прегледите на жичените светла на отворено често не даваат многу информации за тоа каде или како да ги користите во ...
  Прочитај повеќе
 • 17 идеи за создавање романтична домашна атмосфера со помош на украсни светлосни жици

  17 идеи за создавање романтична домашна атмосфера со помош на украсни светлосни жици

  Осветлувањето навистина влијае на атмосферата во нашиот дом, правејќи го светло место или слабо светилиште, жива соба или романтичен и удобен простор.Но, употребата на светла не е само за целите на осветлување, исто така е од суштинско значење да се создадат романтични декоративни елементи.Т...
  Прочитај повеќе
 • Може ли да ги приспособам светлата на чадорот за внатрешен двор во различни бои или дизајни?

  Може ли да ги приспособам светлата на чадорот за внатрешен двор во различни бои или дизајни?

  Пацио-чадорните светла можат да бидат одлична инвестиција за подобрување на амбиентот на вашиот надворешен простор.Тие обезбедуваат топла и привлечна атмосфера во која може да се ужива за време на вечерните собири и забавите на отворено.Сепак, многу луѓе може да се запрашаат дали можат да го прилагодат светлото...
  Прочитај повеќе
 • Како функционираат свеќите без пламен?

  Како функционираат свеќите без пламен?

  Свеќите без пламен станаа сè попопуларни поради нивната практичност, безбедност и способност да создадат топол амбиент.Совршени се за настани, свадби, домашен декор и други пригоди.Во оваа статија истражуваме како функционираат свеќите без пламен и истакнуваме некои од ...
  Прочитај повеќе
 • Како да декорирате со жици на отворено?

  Како да декорирате со жици на отворено?

  Стрелските светла се едноставен и елегантен начин да го осветлите вашиот надворешен простор и да создадете пријатна и привлечна атмосфера.Без разлика дали сакате да уживате во романтична вечера, жива забава или релаксирачка вечер, жичените украсни светла можат да ви помогнат да го поставите тонот и стилот на вашиот...
  Прочитај повеќе
 • Национален саем за хардвер Zhongxin Lighting 2023 во Лас Вегас

  Национален саем за хардвер Zhongxin Lighting 2023 во Лас Вегас

  Националното шоу за хардвер е најсеопфатната изложба, едукација и интерактивна платформа која им служи на индустриите за хардвер, градинарство, мебел за домови и декорација во Соединетите држави.Трговци на мало, производители, здруженија и лидери во индустријата за декорација на домови...
  Прочитај повеќе
 • Среќен меѓународен ден на жената!

  Среќен меѓународен ден на жената!

  Доаѓа годишниот Меѓународен ден на жената.Компанијата Huizhou Zhongxin Lighting го слави овој ден секоја година, а оваа година не е исклучок.На овој посебен ден, со цел да им се заблагодариме на сите вработени жени кои напорно работеа и да ја одрази посебната грижа на компа...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се продаваат на големо најдобрите соларни свеќи?

  Каде да се продаваат на големо најдобрите соларни свеќи?

  Трговија на големо со соларни свеќи - Изберете производи за соларни свеќи со висок квалитет од 2023 година по најдобра цена од сертифицирани кинески производители на соларни LED светилки за свеќи - ZHONGXIN LIGHTING.Навистина правиме свеќи погодни за земјата!Добредојдовте да ни го испратите вашето сопствено барање и на големо да го ...
  Прочитај повеќе
 • Кина Декоративна стринг светлина на големо производство-Huizhou Zhongxin осветлување

  Кина Декоративна стринг светлина на големо производство-Huizhou Zhongxin осветлување

  Huizhou Zhongxin Lighting Co., Ltd. основана во 2009 година, е професионален производител и снабдувач специјализиран за дизајн, развој, производство, обработка и решенија за синџирот на снабдување на градинарски и празнични/мултисезонски украсни светилки.Фабриката опфаќа...
  Прочитај повеќе
 • Кои се придобивките од користењето на соларни светилки?

  Кои се придобивките од користењето на соларни светилки?

  Декоративното осветлување со соларна енергија е еден вид нов hi-tech производ, базиран на соларна PV (фотоволтаична) технологија.Во текот на денот, соларниот панел ја претвора сончевата светлина во електрична енергија и ја полни батеријата на полнење.Навечер светлото автоматски се вклучува со помош на ...
  Прочитај повеќе
 • Какви батерии земаат лесните свеќи од чај без пламен?

  Какви батерии земаат лесните свеќи од чај без пламен?

  ZHONGXIN Lighting како еден од најпрофесионалните производители на градинарски светла во Кина, LED светлата за чај без пламен се еден од нашите главни производи, има свеќи за чај со соларна енергија и чајни светилки на батерии, со повеќекратна употреба, чајните светла може да се користат за ваше секогаш. ..
  Прочитај повеќе
 • Каде да се продаваат на големо чадор светла за внатрешен двор?

  Каде да се продаваат на големо чадор светла за внатрешен двор?

  ZHONGXIN LIGHTING е експерт добавувач на светла за чадор за двор со 14-годишно искуство во производството.Нашата фабрика има повеќе од 50 искусни вработени и може да обезбеди месечно производство од 200.000 единици.ZHONGXIN LIGHTING се обврзува да им обезбеди на клиентите...
  Прочитај повеќе
 • Водичи за купување на светла со чадор за внатрешен двор што работат на батерии

  Водичи за купување на светла со чадор за внатрешен двор што работат на батерии

  Убаво време?Какво одлично време да поминете време во приватен отворен простор.За да го направите вашиот двор, кампување или двор најдобро што може, потребно ви е соодветно надворешно осветлување за да ја одржувате вашата околина удобно цел ден и во текот на ноќта.Чадорните светла за внатрешен двор доаѓаат во различно...
  Прочитај повеќе
 • Каде да се продаваат на големо склопувачки соларни фенери за кампување?

  Каде да се продаваат на големо склопувачки соларни фенери за кампување?

  Склопувачките соларни фенери се одличен пренослив извор на светлина за кампување и ранец.Срушувањето ги прави лесни за носење, а сончевата светлина значи дека не треба да земате дополнителна опрема за да ги одржувате напојувани во текот на вашето патување.Можат да се закачат или наместат на која било рамна површина...
  Прочитај повеќе
 • Дали соларните светла ќе се полнат кога ќе се исклучат?

  Дали соларните светла ќе се полнат кога ќе се исклучат?

  Соларните светла се полнат кога се исклучени, не треба да ги исклучувате секој ден за да се полнат.Всушност, ако ги исклучувате секој ден, тоа всушност ќе има негативен ефект врз животниот век на светлината.Постојат многу митови за соларната енергија...
  Прочитај повеќе
 • Најдобрите начини да ги декорирате вашиот дом и градина со украсни жици

  Најдобрите начини да ги декорирате вашиот дом и градина со украсни жици

  Пред да користите украсни жичени светла за украсување на вашиот дом и градина, прво, треба да ги изберете најдобрите украсни жичени светла.Има толку многу сорти на пазарот, и мора да бидете заинтересирани при изборот.Изберете брендови кои се на залиха една година ...
  Прочитај повеќе
123456Следно >>> Страница 1/6