Декоративни жици светла за внатрешен двор со сијалица од Едисон Производител |ЖОНГСИН

Краток опис:

НаДекоративни светла за жици за внатрешен дворпроизведен од Zhongxin Lighting, има 20ct.ST35 проѕирните блескави Edison светилки со кафеава жица од 20 стапки, даваат топол, носталгичен сјај, лесно се создава одлична атмосфера каде што можете да седите, да се опуштите и да уживате во вечерта.Сијалиците на Едисон имаат подлога од канделабра (E12);Ниска моќност и електрична енергија, му даваат на вашиот дом топло, но модерно чувство на фарма со додавање на овиеНадворешни светла со жици на Едисондо вашиот двор или двор.


 • Модел на производ:KF41070-UL
 • Тип на извор на светлина:Блескаво
 • Прилика:Свадба, Божиќ, Роденден
 • Извор на енергија:Електрични со кабел
 • Специјална карактеристика:Водоотпорни, спојливи, жичени светла за внатрешен двор, прилагодливи
 • Приспособување:Приспособено пакување (мин. нарачка: 2000 парчиња)
 • Детали за производот

  Најчесто поставувани прашања

  Процес на приспособување

  Обезбедување на квалитет

  Ознаки на производи

  Decorative patio string lights

  Светлосна низа за поврзување од крај до крај за внатрешен и надворешен простор

  Секоја жичка има 20 светилки (количината на сијалицата приспособена, не повеќе од 86 сијалици на низа), паралелно поврзување од крај до крај, 5 вати по сијалица, 100 вати по низа, 20 чисти светилки, прикачете до 4 жици на покрива голема површина, секој штекер има кука, лесно се прицврстува на оградата, прозорецот, масата, тремот итн.

  UL сертифициран и отпорен на временски услови за надворешна употреба

  Наиздржливи жичени светла на отвореновграден осигурувач и атмосферска технологија.Жешките распродажни жичени светла можат да го красат вашиот двор, да пијат во зима, BBQ во лето, да се забавуваат на есен, да садат цвеќиња на пролет.

  edison style outdoor string lights
  Edison indoor and outdoor decoration bulb

  Замена на Едисон светилки

  ST35 проѕирни светилки направени од задебелено стакло за поголема издржливост.Сите светилки се тестираат 48 часа пред пакувањето.Ако една сијалица изгори, останатите остануваат светли.

  end to end connectable

  Светло за жици што може да се поврзе

  Приклучокот за конектор со два нишки од едната страна (машки) и отворен приклучок од другата (женски) овозможува поврзување на 3 нишки.

  spare fuse

  Резервен осигурувач

  Електрични жици со приклучок или со вграден резервен осигурувач (125V/5A) за лесна замена.

  Опис на производот

  Надворешните жичени светла во стилот на едисон ST35 вклучуваат кафеава C7 основна светлина и ST35 5 вати проѕирни стаклени светилки.
  Приклучоците се распоредени на секои 12 инчи, ако една сијалица изгори, остатокот останува запален.
  Нашите ST35 5 вати C7 (E12) никелни основни светилки се широки 1,38 инчи и високи 2,38 инчи.
  Тешка жица XTW со 20 мерач на отворено (максимум 432 вати).
  Произведено со висококвалитетна UL тестирана жица, приклучоци и приклучоци.
  Должината на жицата од приклучокот до првата сијалица е 6 инчи, внатрешна и надворешна употреба.

  СПЕЦИФИКАЦИИ:

  1. Број на светилки: 20

  2. Големина на сијалицата: H2,38 x Ш 1,38 инчи

  3. Тип на сијалица и штекер: ST35 /C7/ E12 Основа за канделабри

  4. Моќност: 5W по сијалица / 100W по низа

  5. Вкупна должина (од крај до крај): 20 стапки

  6. Поврзете се до макс.од 4 нишки во ист стил

  7. UL наведена за внатрешна и надворешна употреба

  8. Секој сет на жичени светла е спакуван со Еден (1) резервен осигурувач

  Вкупна должина 20 FT
  Должина на осветлување 19 FT
  Оловен кабел 1 FT
  Боја на жица Црна / Кафена / Зелена / Бела
  Заврши Јасно
  Материјал Стакло, пластика, бакар
  Извор на енергија Електрични, приклучок
  Напон 120 волти
  Вати 5 вати
  Вкупна номинална моќност 120V, 60Hz, 100Watt
  Тип на сијалица Блескаво
  Може да се поврзе од крај до крај Да, до 4 комплети (макс. 432 вати)
  Edison indoor and outdoor decoration
  Edison indoor and outdoor decoration
  Edison indoor and outdoor decoration bulbs
  Edison indoor and outdoor decoration plug and bulb

 • Претходно:
 • Следно:

 • П: Како се користат овие украсни светла за внатрешен двор?

  О: Стрелските светла за внатрешен двор често се користат во надворешни поставки, често привремено инсталирани за забава, свадба или друга посебна пригода.Како што имплицира името, често ќе најдете дека се користат за украсување дворови за свечена пригода.Тие се одлични и за украсување на балкони од станови.

   

  П: Кој е најдобриот начин да ги закачите овие светла?

  О: Различни методи и материјали може да се користат за инсталирање на жичени светла за внатрешен двор.Најдобриот пристап, се разбира, ќе зависи од вашата поставка.

   

  П: Дали овие светла може да се остават надвор во текот на целата година?

  О: Овие комплети светла не се навистина дизајнирани да се справуваат со изложеност на временски услови на долгорочна основа.Затоа, во повеќето случаи, најдобро е да ги вклучите овие светла за некој настан или забава, а потоа да ги симнете.

  Во одредени поставки на отворено каде што светлата се во голема мера заштитени од товарот на временските услови (како што е покриен двор), тие може да се остават на место долгорочно.

   

  П: Дали се поврзуваат од крај до крај?

  О: До 4 од овие комплети светла може да се поврзат во една низа и целата низа да се приклучи во еден штекер за струја или продолжен кабел.Поврзувањето на повеќе жичени светла е многу едноставно.Започнете со приклучување две и додавање повеќе од таму.Во основа, користете го машкиот приклучок на едната жичка и женскиот крај на другиот.Потоа, завиткајте ги приклучоците со електрична лента за да ја зацврстите врската и да спречите навлегување на влага.

   

  П: Дали се овие LED светилки?

  О: Достапни се и LED светилки и блескаво светилки, барањето за прилагодување е добредојдено.

   

  П: Дали треба да се приклучат жичените светла?

  О: Само приклучете ги и погрижете се сите да се вклучат.Ако сè работи, исклучете ги светлата и започнете.Ако работите со особено големи или нежни светилки, можете да ги отстраните од жиците додека работите.Бидејќи повеќето жичени светла се приклучуваат на ѕидни приклучоци, нема да треба да работите со многу електрични жици.
  Светла за внатрешен двор што се напојуваат со соларна енергија исто така достапни на ваше барање.контактирајте со нас за да ги реализирате вашите потреби за прилагодување.

  Увозот на украсни жици, светла за новини, самовила, светла со соларна енергија, чадори за двор, свеќи без пламен и други производи за осветлување на двор од фабриката за осветлување Zhongxin е прилично лесен.Бидејќи ние сме извозно ориентиран производител на производи за осветлување и работиме во индустријата повеќе од 13 години, длабоко ја разбираме вашата загриженост.

  Дијаграмот подолу јасно ја илустрира постапката за нарачка и увоз.Одвојте една минута и прочитајте внимателно, ќе откриете дека постапката за нарачка е добро дизајнирана за да се осигура дека вашиот интерес е добро заштитен.А квалитетот на производите е токму она што го очекувавте.

  Customaztion Process

   

  Услугата за приспособување вклучува:

   

  • Прилагодено Декоративни светла за двор, големина и боја на сијалицата;
  • Прилагодете ја вкупната должина на брои жици и светилки;
  • Прилагодете ја кабелската жица;
  • Прилагодете го декоративниот материјал за облека од метал, ткаенина, пластика, хартија, природен бамбус, ПВЦ ратан или природен ратан, стакло;
  • Прилагодете ги материјалите што се совпаѓаат на посакуваното;
  • Прилагодете го типот на извор на енергија за да одговара на вашите пазари;
  • Персонализирајте го производот и пакетот за осветлување со логото на компанијата;

   

  Контактирајте несега да провериме како да поставите сопствена нарачка кај нас.

  ZHONGXIN Lighting е професионален производител во индустријата за осветлување и во производството и трговијата на големо со украсни светилки повеќе од 13 години.

  Во ZHONGXIN Lighting, ние сме посветени да ги надминеме вашите очекувања и да го обезбедиме вашето целосно задоволство.Значи, инвестираме во иновации, опрема и нашите луѓе за да се осигураме дека ги обезбедуваме најдобрите решенија за нашите клиенти.Нашиот тим од висококвалификувани вработени ни овозможуваат да обезбедиме сигурни, висококвалитетни решенија за интерконекција кои ги исполнуваат очекувањата на клиентите и прописите за усогласеност со животната средина.

  Секој од нашите производи е предмет на контрола низ синџирот на снабдување, од дизајн до продажба.Сите фази на производниот процес се контролирани со систем на процедури и систем на проверки и записи кои го обезбедуваат потребното ниво на квалитет во сите операции.

  На глобалниот пазар, Седекс СМЕТА е водечка деловна асоцијација за европска и меѓународна трговија која ги носи трговците на мало, увозниците, брендовите и националните асоцијации да ја подобрат политичката и правната рамка на одржлив начин.

   

  За да ги задоволиме уникатните барања и очекувања на нашите клиенти, нашиот тим за управување со квалитет го промовира и поттикнува следново:

  Постојана комуникација со клиентите, добавувачите и вработените

  Континуиран развој на менаџмент и техничка експертиза

  Континуиран развој и усовршување на нови дизајни, производи и апликации

  Стекнување и развој на нова технологија

  Подобрување на техничките спецификации и услугите за поддршка

  Континуирано истражување за алтернативни и супериорни материјали

   

  Напишете ја вашата порака овде и испратете ни ја