10-те најпопуларни надворешни соларни светла за свеќи во 2020 година

1.Свеќи со соларни фенери за чај, ZHONGXIN

Solar Tea Lights Flameless LED Holiday Decoration

Овие класични свеќи со стандардна големина од Zhongxin го поставуваат совршеното расположение за празнични прослави, венчавки, забави и други проекти што си го правите сами.

Амазон нуди и 1-годишна гаранција за квалитет за овој производ.Можете да го замените или вратите производот во секое време, а за што ќе ви бидат вратени.Ве молиме контактирајте со продавачот директно ако се појави проблем со квалитетот.

Секоја свеќа лесно може да се вклопи во различни држачи за чајно светло, лампиони, централни делови за маса и светлечки кеси.

Тие се без чад и без пламен и го повторуваат ефектот на природна свеќа, обезбедуваат реален ефект на треперење со треперлива килибарна LED диода.

Во производот е вграден соларен панел од 2 V 30 mA, кој собира и складира енергија во текот на денот кога се чува под сонце.Тие се на соларна енергија и лесни за употреба и осветлени до 5 часа со целосно полнење.

Овие свеќи за чајни светла имаат и водоотпорна стапка IP44 и се заштитени од прскање на вода од сите правци.

Можете да ги користите во вашиот балкон, двор, патека, градина и како подарок за вашите најблиски.Тие исто така можат да бидат украсени за време на Ноќта на вештерките и Божиќ.

2.Надворешни свеќи со соларна енергија

Solar Candles Outdoor Flicker LED Lighting Decor

LAMPLUST обезбедува сет од 3 различни големини со стопени столбни свеќи кои користат соларни панели за производство на топла бела LED светлина.

Овие класични столбови се вклучуваат автоматски навечер и остануваат вклучени повеќе од 8 часа. Вклучува 3 свеќи во стил на столбови во бела смола.

Тие имаат дијаметар од 3 инчи со различна должина од мали (4 инчи), средни (5 инчи) и големи (6 инчи) димензии.

Тие се водоотпорни, со оцена IP34, за надворешна употреба при сите временски услови прикажани на масата во двор, скалите од тремот или прагот на прозорецот без да се грижите за дожд.Но, не потопувајте го производот целосно во вода.

Овие класични столбови не се топат и немаат силен мирис.Тие емитуваат топла бела LED светлина со температура од 2700 Келвини.

Секоја свеќа на отворено содржи една треперлива, топла бела LED диода за реален ефект на осветлување и AA 1,2V / 300mAh батерија на полнење NI-MH со издржлив капацитет од 8 часа.

Амазон, исто така, обезбедува бесплатна поддршка за овој производ.Во случај вашиот производ да не работи како што се очекува, може да добиете помош за работа преку повик или пораки од продавачот.Ова пакување од 3 пластични свеќи со соларна енергија има 90-дневна гаранција.

Можете да ги користите во вашата градина, двор, свадбени годишнини, а исто така и како декорација на маса.

3.6 Парчиња соларни фенер чај свети свеќи

solar candle

Лесен е за користење и ставете го горниот дел од свеќите под сонцето, вклучете го прекинувачот за свеќи на дното, тој автоматски ќе се полни.

Може да обезбеди реален ефект на треперење и да се полни на сончева светлина и да го користи ноќе, ниско ниво на јаглерод и еко-еколошки.Целосно нема потреба од струја и без жици.Тие се поголеми од обичните светилници, обезбедуваат отпорност на дожд и прашина.Можете да го користите на отворено или внатре.

Соларната лажна свеќа е на соларна енергија, без дим, без пламен, ветроупорна, без опасност од пожар или ризици од горење, безбедна за семејства со домашни миленици или деца.

【 Пакет 】: 6 x соларна свеќа. 5cm (Диа)*3,1cm (висина), Светла боја: Топло бела.

Ако имате било каков проблем, ве молиме контактирајте ја ѕвездата на Шкорпија.Тие ќе ви одговорат што е можно поскоро и ќе се потрудат да ве услужат.

4.Соларни LED свеќи чајни светла

solar tea lights

Autbye носи за вас сет од 9-делни водоотпорни свеќи за соларна енергија кои ќе создадат топол, безгрижен амбиент за вашиот состанок од соништата.

Свеќите имаат водоотпорен дизајн на телото и прекинувачот со водоотпорен капак на дното.Ќе работи добро на отворено, без разлика дали врне или влажно.

Сензорот Dusk to Dawn автоматски ја вклучува и исклучува свеќата.Светлата за чај во темна средина автоматски ќе светнат и автоматски ќе се изгаснат во светла средина.

Ставете го горниот дел од свеќите под сонцето, вклучете го прекинувачот за свеќи на дното, тој автоматски ќе се полни (прекинувачот мора да се вклучи за време на полнењето)

Вклучете ги соларните свеќи на дното од неа, а потоа ставете ги чајните светла во темна средина и свеќите ќе светнат.

5. ТСоларен фенер AKE ME

solar lantern

Производот е високо оценет и е во категоријата избор на Амазон.Има добра цена и достапна за испорака веднаш.

Tomshine LED соларната свеќа за фенер ќе постави смирувачки амбиент во вашата градина и двор.

Овој соларен фенер вклучува 1 батерија на полнење бидејќи 1 батерија е доволна за соларните панели.Овозможува работа 8 часа по целосно полнење.

Составен е од метал во боја на бронза и дебело стакло со едноставен дизајн на ромб.Неговиот уникатен винтиџ изглед веднаш ќе ви ги привлече погледите и ќе ве натера да се заљубите во него.

Амазон, исто така, обезбедува бесплатна поддршка за производите за своите клиенти, во случај вашиот производ да не работи како што треба или да се соочите со некаков проблем при поставувањето.

Соларниот фенер може да се користи за отворено, градина, маса, забава и многу повеќе.

6. Соларен ратан фенер

Solar Rattan Candle Lantern Outdoor with White Color Cover

7. Соларен фенер од дрво

Solar Wood Lantern Garden Party Table Decoration

8. Соларен жичен фенер

KF130321

9. Соларен стаклен фенер

Hanging Solar Lantern with Tea Candle Lights

1o.Висечки држач за соларни чајни светлаSolar Tea Candle Lights Outdoor Lighting Decor

Нашата најнова колекција на извонредни, тешко да се одолеат висечки/на маса фенери е создадена за да надополни различни стилови и вкусови на клиентите.

Овие производи имаат оригинални дизајни изработени со квалитетни материјали наменети за употреба во сите временски услови, вклучувајќи метал, стакло, жица, хартија и ткаенина во нивната конструкција.

Соларната LED свеќа се напојува со цврсти, вградени соларни панели.Откако ќе се наполнат, овие лампиони може да се прикажат на која било внатрешна или надворешна локација.

Така беше ованашата листа на неколку водоотпорни свеќи со соларна енергијашто ќе ве следи на вашето следно планинарење или на вашата романтична вечера со свеќи со LED-факс.

Непотребно е да се спомене, овие соларни LED свеќи се водоотпорни, безбедни и поудобни од постарите.

Кажете им збогум на традиционалните капе свеќи, ако ги имате;и проверете ги овие еколошки производи без пламен.

Уредник на написот: Роберт ЛиЏОНГ КСИН


Време на објавување: Април-03-2020