Për çfarë përdoret Umbrella Lighting?

PATIO UMBRELLA LIGHTS

 

Çfarë është njëDritë ombrellë?

Para së gjithash, duhet të dimë se çfarë është drita ombrellë (drita ombrellë)?Drita ombrellë është një lloj pajisje ndriçimi që mund të instalohet në ombrellën e oborrit.Këto lloj dritash të jashtme shiten në forma, madhësi dhe ngjyra të ndryshme.Drita ombrellë mund t'ju sigurojë një hapësirë ​​të jashtme të ndriçuar, hije dhe mbrojtje nga dielli gjatë ditës dhe të shtojë një atmosferë të ngrohtë dhe të relaksuar gjatë natës.

Dritat e ombrellës LED zakonisht drejtohen nga tre burimet e mëposhtme të energjisë: njësitë elektrike që futen në priza,dritat ombrellë dielloremundësuar nga rrezet e ruajtura të diellit, dheoperohet me baterime bateri standarde ose bateri të rikarikueshme, në varësi të aftësive të njësisë individuale.

Dritat ombrellë vijnë në tre lloje të ndryshme.Stilet e montuara në shtyllë janë ndër më të njohurat dhe funksionale.Njësia e dritës së ombrellës është ngjitur drejtpërdrejt në shtyllën e ombrellës, dhe lloje të caktuara madje janë bërë për të rrotulluar dhe drejtuar dritën sipas nevojës.Dritat e ombrellës me tela ngjiten në foletë e brendshme të ombrellës dhe lidhen me një burim energjie të vendosur në shtyllë.Çadrat e para-ndezura janë tashmë të pajisura me ndriçimin e kërkuar, megjithëse këto stile nuk janë lehtësisht të personalizueshme.

Cadrat e Patio janë në dispozicion me ose pa drita.Nëse një çadër nuk është e pajisur me një dritë ombrellë, rekomandohet që ta blini nga një dyqan ose shitës me pakicë në internet.Procesi i instalimit është relativisht i shpejtë dhe i lehtë.Përdoruesit mund të ndezin dhe funksionojnë në oborr në pak minuta.

Pra, për çfarë përdoret ndriçimi ombrellë?

Natyrisht, drita ombrellë mund të përdoret në rastet e mëposhtme si:

1. Më e zakonshme është çadra e oborrit të pajisur me drita, të cilat jo vetëm që mund ta bëjnë oborrin më të bukur, por edhe t'i japin familjes suaj një vend të rehatshëm për të pushuar pas punës.

2. Në verë të nxehtë, shumë njerëzve u pëlqen të shkojnë në resort.Në mot të nxehtë, notoni në pishinë për një kohë dhe më pas pushoni nën ombrellë.Ombrella është bërë një vend unik piktoresk i resortit.Me llambat LED në çadër, njerëzit mund të përfitojnë prej saj nga mëngjesi në mbrëmje.

umbrella light beside swiming pool

3. Në verë, shumë njerëzve u pëlqen të shkojnë edhe në breg të detit për pushime.Kur doni të pushoni, zgjidhja më e mirë është çadra e plazhit, e cila siguron mbrojtje ndaj hijes dhe sasisë gjatë ditës, duke pirë birrë, duke biseduar dhe duke luajtur lojëra nën dritat e duhura gjatë natës.

4. Ka cadra në derën e disa ambienteve të biznesit, si restorante, bare dhe kafene.Nëse këto çadra janë të pajisura me drita LED, do të jetë më e përsosur.Është një gjë e këndshme të hash nën ombrellë, të pish birrë ose të pish kafe gjatë natës.Nëse këto çadra janë të pajisura me llamba, ato mund të tërheqin më shumë klientë gjatë natës.Më shumë biznes, më shumë të ardhura.

Umbrella Outside coffe shop

5. Disa njerëz pëlqejnë gjithashtu udhëtimet në natyrë.Natën, ata jetojnë në çadrën e kampingut që mbajnë me vete.Çadra është e pajisur mellambat LED portative me bateri.Llambat tona janë shumë të lehta dhe të buta.Edhe nëse fëmijët lexojnë dhe luajnë lojëra në çadër, ata janë shumë të rehatshëm.

Drita ombrellë mund të aplikohet edhe në shumë vende të tjera si plazh, park etj nëse ju pëlqen do ju sjellë shumë surpriza.Ndriçimi Zhongxinka një shumëllojshmëri llambash ombrellë nga të cilat mund të zgjidhni.Jeni gjithashtu të mirëpritur të dërgoni kërkesa të personalizuara.Ne do të përpiqemi më të mirën për të përmbushur nevojat e ndryshme të klientëve të ndryshëm.


Koha e postimit: Tetor-29-2021