Gjetja e llojeve të ndryshme të dritave të Krishtlindjeve për të dekoruar pemën tuaj të Krishtlindjes

Dritat e gëzueshme të Krishtlindjeve janë thelbësore për festat e Krishtlindjeve.Ato mund të lidhen më shpesh me pemët e Krishtlindjeve, por kush e di?Dritat e Krishtlindjeve mund të përdoren edhe për shumë gjëra të tjera.Për shembull, dekorimi i brendshëm i shtëpisë tuaj me dritat e Krishtlindjeve do të ishte një ide e shkëlqyer për festat tuaja të Krishtlindjeve këtë vit.Megjithëse njerëzit zakonisht zgjedhin të përdorin dritat vetëm për pemën e tyre, ka shumë vende të tjera rreth shtëpisë tuaj ku ato mund të përdoren.

Dritat e Krishtlindjeve - Histori

Gjithçka filloi me qirinjën e thjeshtë të Krishtlindjes, e cila i atribuohet Martin Luterit, i cili, sipas legjendës, doli me pemën e Krishtlindjes në shekullin e 16-të.Pema e Krishtlindjes mbijetoi në heshtje për shekuj me radhë derisa ndriçimi elektrik i pemës së Krishtlindjes doli në skenë në fillim të viteve 1900 dhe, siç thonë ata, pjesa tjetër është histori.

Dritat e para elektrike të Krishtlindjeve debutuan në Shtëpinë e Bardhë në 1895, falë Presidentit Grover Cleveland.Ideja filloi të binte në sy, por dritat ishin të shtrenjta, kështu që vetëm më të pasurit mund t'i përballonin fillimisht.GE filloi të ofrojë komplete dritash për Krishtlindje në vitin 1903. Dhe duke filluar nga viti 1917, dritat elektrike të Krishtlindjeve në fije filluan të hynin në dyqanet e mëdha.Kostot ranë gradualisht dhe tregtari më i madh i dritave të festave, një kompani e quajtur NOMA, ishte jashtëzakonisht e suksesshme pasi konsumatorët filluan të kapnin dritat e reja në të gjithë vendin.

Dritat e Krishtlindjeve në natyrë

KF45169-SO-ECO-6

Ekzistojnë përzgjedhje të mëdha të fenerëve të Krishtlindjeve në natyrë të të gjitha formave dhe madhësive të ndryshme.Është e mundur të blini drita LED të bardha, me ngjyra, me bateri, dhe shumë të tjera.Ju mund të zgjidhni t'i keni llambat tuaja me tela jeshile, tela të zi, tela të bardhë ose një tel të pastër gjithashtu për t'ju ndihmuar ta mbani atë të fshehur me kujdes, madje edhe në forma të ndryshme të lehta.Asgjë nuk thotë se Krishtlindjet janë këtu më shumë se dritat e akullit të shfaqura jashtë.Këto duken sensacionale kur shfaqen përballë shtëpisë.Llambat e ngrohta dhe të bardha japin një pamje shumë elegante, por nëse dëshironi një ekran më argëtues, atëherë llambat me ngjyra funksionojnë jashtëzakonisht mirë.Nëse zgjidhni dritat LED për t'u shfaqur jashtë, atëherë mund të shijoni një mori efektesh të ndryshme.Ato mund të ndizen dhe fiken, të zbehen dhe të kryejnë gjithashtu efekte të tjera.Këto ndriçojnë shumë mirë një shtëpi dhe ofrojnë një pjesë qendrore të Krishtlindjeve në natyrë.

Dritat e brendshme të Krishtlindjeve

KF45161-SO-ECO-3
Shfaqja e dritave brenda shtëpisë është një tjetër mënyrë e shkëlqyer për të festuar Krishtlindjet.Ju gjithashtu mund të zgjidhni të mbështillni vargjet e zanave rreth kapakëve ose pasqyrat me vijë ose fotografi të mëdha me to.Dritat LED me shumë efekte përfshijnë një efekt vezullues, efekt blici, efekt valësh, shkëlqim të ngadalshëm, zbehje të ngadaltë dhe model vijues.E shfaqur në dritare, shtëpia juaj do të dalë vërtet nga turma.Nëse nuk ka priza elektrike, atëherë mund të përdorni dritat me bateri.Dritat e Krishtlindjeve me bateri nënkuptojnë se ato mund të shfaqen kudo që dëshironi nëpër shtëpi, pavarësisht nëse ka një prizë të disponueshme apo jo.Dritat e yjeve të brendshme duken veçanërisht festive.Këto janë të disponueshme në ngjyrë të qartë, blu, me shumë ngjyra ose të kuqe.Ato mund të përdoren edhe në pemën e Krishtlindjes nëse ju dëshironi.Dritat e rrjetës dhe litarit gjithashtu ofrojnë efekte të bukura ndriçimi për Krishtlindje.

Dritat e Pemës së Krishtlindjes

https://www.zhongxinlighting.com/a
Krishtlindja thjesht nuk është e plotë pa një pemë të Krishtlindjes.Mënyra se si e ndriçoni pemën është gjithashtu një vendim i rëndësishëm për t'u marrë.Është e mundur të zgjidhni një efekt me ngjyrë, të bardhë të thjeshtë, ose diçka jashtëzakonisht të ndritshme dhe shumëngjyrëshe.Një mënyrë e mirë për të përdorur dritat në një pemë të Krishtlindjes është që të keni fije me llamba pak më të mëdha në fund me llamba më të vogla në krye.Një pemë e zbukuruar me llamba të bardha ose të qarta mund të duket shumë elegante dhe elegante.Kjo është veçanërisht e vërtetë nëse përdorni të gjitha dekorimet e bardha për t'u përshtatur.Nëse dëshironi diçka argëtuese dhe të ndritshme, atëherë mund të përdorni dritat shumëngjyrëshe me baubles me ngjyra të ndryshme dhe dekorime pemësh.Ndonjëherë mund të jetë mirë që një pemë e madhe të shfaqet në dhomën kryesore të ndenjjes së shtëpisë me një pemë më të vogël të vendosur diku tjetër.Në këtë mënyrë ju mund të shijoni dy stile të ndryshme ndriçimi.

Krishtlindja është një kohë për të shkëlqyer dhe ndriçuar jetën tuaj.Sigurohuni që të jeni me imagjinatë dhe krijues kur zgjidhni dritat e Krishtlindjeve dhe dekoroni shtëpinë tuaj.


Koha e postimit: Dhjetor-19-2020