photo.

Po prvé, olympijské hry v Tokiu budú odložené na rok 2021

Peking 24. marca (pekingského času) - Medzinárodný olympijský výbor (MOV) a organizačný výbor XXIX. olympiády (BOCOG) v Tokiu vydali v pondelok spoločné vyhlásenie, v ktorom oficiálne potvrdili odloženie hier v Tokiu na rok 2021. Hry v Tokiu sa stali prvým odkladom v novodobej olympijskej histórii.30. marca ioc oznámila, že odložené olympijské hry v Tokiu sa budú konať 23. júla, slnovrat 8. augusta 2021 a paralympiáda v Tokiu sa bude konať 24. augusta, slnovrat 5. septembra 2021. Aby sa zabezpečilo, že podujatie prebehne Olympijský výbor v Tokiu pripravuje protiepidemické opatrenia pre všetkých účastníkov.

Po druhé, svet športu bol dočasne pozastavený kvôli epidémii

Od marca, postihnutého epidémiou, vrátane olympijských hier v Tokiu, Copa America, majstrovstvá sveta vo futbale, futbale, atletiky, vrátane dôležitých športových podujatí, ohlásili sériu medzinárodných, medzikontinentálnych rozšírení, piatich európskych futbalových ligových súťaží. Americká hokejová a bejzbalová liga profesionálne športy sú prerušené, wimbledon, boli zrušené zápasy svetovej volejbalovej ligy, ako napríklad športový svet, ktorý bol raz v situácii výluky.16. mája sa obnovila bundesligová liga a odvtedy sa obnovili zápasy v rôznych športoch.

Tri, parížske olympijské hry pridali break dance a ďalšie štyri hlavné položky

K oficiálnym programom olympijských hier v Paríži 2024 pribudli break dance, skateboarding, surfing a súťažné lezenie po skalách.Skateboarding, surfovanie a súťažné lezenie po skalách zažijú svoj olympijský debut v Tokiu a break dance zažije svoj olympijský debut v Paríži.Prvýkrát bude v Paríži 50 percent športovcov a 50 percent žien, čím sa zníži celkový počet medailových podujatí z 339 v Tokiu na 329.

Po štvrté, strata superhviezdy v medzinárodnom športovom svete

Kobe Bryant, slávny americký basketbalista, zahynul pri havárii vrtuľníka v Calabasase v Kalifornii 26. januára miestneho času.Mal 41. Legenda argentínskeho futbalu Diego Maradona zomrel vo štvrtok vo veku 60 rokov na náhlu zástavu srdca vo svojom dome. Smrť kobe Bryanta, ktorý priviedol Los Angeles Lakers k piatim titulom v NBA, a Diega Maradonu, ktorý bol oslavovaný ako jeden z najväčších futbalových hráčov všetkých čias spôsobil veľký šok a bolesť medzinárodnej športovej komunite aj fanúšikom.

Po piate, Lewandowski po prvý raz vyhral cenu pre svetového hráča roka

Slávnostné odovzdávanie cien FIFA 2020 sa konalo vo švajčiarskom Zürichu 17. decembra miestneho času a po prvýkrát sa uskutočnilo online.Poľský útočník Lewandowski, ktorý hrával v nemeckom Bayerne Mníchov, bol po prvý raz v kariére korunovaný za svetového hráča roka, keď porazil Cristiana Ronalda a Messiho.Tridsaťdvaročný levandowski strelil v minulej sezóne 55 gólov vo všetkých súťažiach a získal Zlatú kopačku v troch súťažiach — Bundeslige, Nemeckom pohári a Lige majstrov.

Six,hamilton vyrovnal Schumacherov majstrovský rekord

Londýn (Reuters) – Brit Lewis Hamilton vyhral v nedeľu Veľkú cenu Turecka, čím sa vyrovnal Nemcovi Michaelovi Schumacherovi, ktorý získal svoj siedmy majstrovský titul.Hamilton vyhral v tejto sezóne 95 pretekov, čím prekonal Schumachera, ktorý vyhral 91, a stal sa tak najúspešnejším jazdcom v histórii Formuly 1.

Sedem,rafael Nadal vyrovnal grandslamový rekord Rogera Federera

Španiel Rafael Nadal zdolal Srba Novaka Djokoviča 3:0 a vyhral sobotňajšie finále mužskej dvojhry na French Open 2020.Bol to Nadalov 20. grandslamový titul, čím vyrovnal rekord Švajčiara Rogera Federera.Nadalových 20 grandslamových titulov zahŕňa 13 French Open, štyri US Open, dva Wimbledonské a jeden Australian Open.

Osem, bolo prekonaných niekoľko svetových rekordov v pretekoch na stredné a dlhé trate

Hoci sa vonkajšia atletická sezóna tento rok dramaticky scvrkla, padlo niekoľko svetových rekordov v behu na stredné a dlhé trate jeden za druhým.Joshua Cheptegei z Ugandy prekonal beh na 5 km mužov vo februári, po ktorom nasledovali beh na 5000 m a 10 000 m v auguste a októbri.Okrem toho Giedi z Etiópie prekonala svetový rekord žien na 5000 m, Kandy z Kene prekonala svetový rekord v polmaratóne mužov, Brit Mo Farah a Hassan z Holandska prekonali hodinový rekord mužov a žien.

V piatich veľkých európskych futbalových ligách bolo vytvorených deväť, veľa rekordov

V skorých ranných hodinách 3. augusta (čas v Pekingu), s posledným kolom Serie A, skončilo päť veľkých európskych futbalových líg, ktoré boli prerušené epidémiou, a vytvorilo množstvo nových rekordov.Liverpool vyhral Premier League prvýkrát, sedem zápasov pred plánovaným termínom a najrýchlejšie v histórii.Bayern Mníchov vyhral Bundesligu, Európsky pohár, Nemecký pohár, Nemecký superpohár a Európsky superpohár.Juventus dosiahol svoj deviaty titul v Serie A dve kolá pred plánovaným termínom;Real Madrid v druhom kole zmietol Barcelonu a získal titul v La Lige.

Vo švajčiarskom Lausanne sa konali zimné olympijské hry mládeže

9. januára slnovrat 22., tretie zimné olympijské hry mládeže, ktoré sa konali vo švajčiarskom Lausanne.Na zimných olympijských hrách bude 8 športov a 16 športov, medzi ktoré pribudne lyžovanie a horolezectvo a ľadový hokej so súťažou 3 na 3.Celkovo sa hier zúčastnilo 1 872 športovcov zo 79 krajín a regiónov, čo je vôbec najvyšší počet.

Čas odoslania: 26. decembra 2020